FARM PET FOOD

Kdo jsme?

Značka FARM vznikla, protože jsme viděli potřebu nabízet jednoduché, poctivé a zdravé krmivo pro naše chlupaté kamarády. Věříme, že domácí mazlíčci si zaslouží stejnou kvalitu krmiva jako my lidé. Proto věnujeme zvýšenou pozornost našim surovinám, což znamená, že vyrábíme krmivo pouze z přírodních kvalitních surovin. Každý recept, který nabízíme, je založen na vědeckém výzkumu a je vhodný pro domácí zvířata všech velikostí, plemen a věku.

PŘÍBĚH FARMY

Od nápadu k rodinnému podnikání

 Zrození značky FARM je příběhem rodiny s domácími mazlíčky. Jankova touha začít pracovat na poli vznikla kvůli rodinným psům plemene Basenji - Picasso a Rembrandt, jejichž citlivé zažívání přimělo rodinu hledat potravu, kterou by psi snesli a nebyla by monotónní.

Naše výroba?


Náš výrobní komplex Kostivere se nachází 20 km od Tallinnu (Estonsko). Výrobní komplex obsahuje výrobní prostory, několik mrazíren, kanceláří a přepravní kontejner pro naši hydroponickou farmu. Hlavním produktem jsou masné výrobky určené především pro psy. Vyrábíme široké spektrum produktů - od mražených masových kuliček přes svačiny až po konzervy pro psy, kočky nebo hlodavce.

mceclip1-9

Hydroponické zahradnictví

V Kostivere máme nejmodernější hydroponickou rostlinnou výrobu, kde je možné pěstovat různé rostliny po celý rok. Naše hlavní produkce microgreens jde do našich obchodů, kde se prodává do domácností po celém Finsku a některé z čerstvých produktů jsou určeny pro naše králíky a jiná malá zvířata.

Malé a lokální

Velmi si vážíme malých výrobců a farmářů, protože nám poskytují ty nejkvalitnější suroviny, které můžeme použít při výrobě. Pro většinu našich potravinářských výrobků používáme maso vysoké kvality. Produkce na místní úrovni je pro nás také důležitá z hlediska udržitelnosti.
 

 NAŠE HODNOTY

Prémiová kvalita

Pevně věříme, že kvalitní potraviny jsou jedním z hlavních pilířů zdravého a šťastného života. Tak to zajistíme i pro domácí mazlíčky!

Etické zacházení se zvířaty

Etické zacházení se zvířaty je pro nás nesmírně důležité, proto se snažíme naše zákazníky o péči o zvířata vzdělávat na každém kroku.

Udržitelnost

Naším cílem je nastavit náš obchodní model udržitelným a dlouhodobým způsobem. Usilovně pracujeme na snižování naší uhlíkové stopy ve výrobě i  v obchodech.

Neustálé zlepšování

Neustále vylepšujeme naši nabídku produktů a služeb, abychom byli nejinovativnějším obchodem se zvířaty.

 
 

Zdroje surovin

Neustále se snažíme získávat ingredience do našich produktů z lokálních zdrojů, z menších farem a od etických výrobců. Používání pouze místních produktů minimalizuje naši globální stopu, protože nepřispíváme ke znečištění zbytečnými dopravními výpary. Pečlivě kontrolujeme původ našich ingrediencí, protože jsme přijali několik norem, které musíme v našich produktech splňovat. Jednou z nich je také nabídka krmiv pro domácí mazlíčky vyrobené pouze ze surovin lidské kvality.

BIOORGANICKÝ CERTIFIKÁT


Máme několik produktových řad, které jsou certifikovány bio certifikací EU, například některé naše konzervy pro kočky a psy a také některé naše pamlsky. Biopotraviny jsou pěstovány bez použití syntetických chemikálií, jako jsou člověkem vyrobené pesticidy a hnojiva, a neobsahují geneticky modifikované organismy (GMO). Ekologická certifikace znamená, že tyto produkty splňují přísné podmínky pro to, jak musí být vyráběny, zpracovávány, přepravovány a skladovány.

Balení

Kromě samotných produktů je balení jednou z největších součástí, kterou neustále zlepšujeme z hlediska udržitelnosti. Protože nemůžeme skutečně prodávat produkty bez obalu, mají obaly obrovský podíl na naší uhlíkové stopě. Pro naše obaly používáme pouze mono materiály, aby byly co nejsnáze recyklovatelné. Některé naše obaly jsou také vyrobeny z recyklovaného materiálu a v maximální možné míře používáme papír a karton. Pokračujeme v hledání inovativnějších řešení v oblasti balení.