Jak vybrat správnou hračku pro psa?

Pes kouše a kouše rád. :-) Můžete se setkat s radami, jak psa kousání odnaučit. Ale pro psa je kousání velmi důležité, nejen že si tak čistí svůj chrup a udržuje v kondici žvýkací svalstvo, ale také se mu při kousání vyplavují hormony štěstí, tzv. endorfiny. 

Zkuste psa odnaučit kousat vše v dosahu, ale naopak naučit kousat věci k tomu určené (hračky pro psa). A jaká hračka na kousání je pro psa ta nejlepší?

 Kožené hračky pro psy plněné kokosovým vláknem NUFNUF

Zjistěte, jaký kousací typ je váš pes 

  • Pojídači: Tento typ psů kouše proto, aby to, co ukousne, rychle snědl. Většinou jim nedělá problém ukousnout velký kus například žvýkací kosti a ten následně bez problému spolknou.
  • Ničitelé: Takový pes se snaží zničit vše, co se mu dostane do tlamy. Může, ale nemusí rozkousané kusy polykat. Je to nejnáročnější zákazník na kousací hračky. Prakticky neexistuje hračka, kterou by časem nezdolal.
  • Požitkář: Tito psi nejsou bojovníci, ale milovníci. Vychutnávají si svůj čas, kousací hračky žvýkají jako opravdoví gurmáni, s respektem, patřičnou pozorností a chutí.

 Bavlněné hračky pro malé i velké psy

 

 

Výběr kvalitní kousací hračky pro psa

Každý pes je originál a také jiný kousač. A tak existuje široký sortiment hraček. Podle těchto vlastností lze vybrat hračku na míru nejen pro psa, ale také na údržbu, tedy pro Vás.

  • Tvrdost: Kousací hračka by měla psovi klást mírný odpor. Nesmí být příliš tvrdá, aby nehrozilo riziko uvíznutí zubu v prokousnuté části. Vy sami můžete tvrdost hračky otestovat tzv. testem nehtu palce. Na hračku zatlačte nehtem svého palce. Pokud cítíte jemný odpor, ale zároveň pružnost, je tato hračka pro psa vhodná.
  • Měkkost a odolnost: Hračka pro psa by také neměla být příliš měkká. Zcela nevhodné jsou kupříkladu pěnové míčky. Navíc měkké hračky skoro nic nevydrží a jsou zdraví nebezpečné. Pes může pozřít malý kus hračky.
  • Povrchová úprava: Některé žvýkací hračky či žvýkací pochoutky pro psy mají na povrchu vrstvu s ochucovadly. Ty však u psa mohou způsobit zažívací potíže.
  • Velikost a tvar: Hračka by neměla být pro psa příliš malá, aby nehrozilo zadušení. Stejně tak tvar by měl být bezpečný, aby nedocházelo k poranění tlamy, zubů, jazyka atd. Nicméně moc velké hračky jsou mnohdy pro malá plemena neatraktivní.
  • Omyvatelnost: Tato vlastnost je hlavně důležitá pro páníčky. Hygiena u psích hraček je velmi důležitá a často je užitečné, jestliže hračku můžete umýt v myčce, pračce či v ruce, ale jednoduše.
  • Atraktivita: Hračka pro psa musí být samozřejmě také zábavná, aby ji pes chtěl kousat hodiny a hodiny. V této kategorii bez debat vedou naplňovací kousací hračky.

 

Vyberte ty správné hračky pro psa a přejeme příjemné kousání! :-)