5 kroků jak naučit svého psa aportovat

Skvělý způsob, jak vybudovat důvěru a ukázat svému psovi, jak moc ho milujete, je hrát si s ním! Připravili jsme pro vás pět kroků, jak svého psa naučit aportovat.

Připravit - pozor - teď!

1. Vyberte si hračku

Začněte tím, že vyberete hračku pro psa, kterou má vaše štěně nejraději: motivovat je na začátku výcviku je velmi důležité. A mějte na paměti, že někteří psi se naučí aportovat mnohem rychleji. Například retrívři se to naučí nejrychleji, protože aportování je v jejich DNA. Jiná plemena potřebují více času na pochopení aportovací hry.

2. Chytání

Nejprve štěně nadchněte pro uchopení hračky. Hoďte hračku a povzbuzujte štěně, aby ji uchopilo nadšenými gesty. Když hračku uchopí, okamžitě snahu odměňte láskou a pamlskem pro psy

3. Přinášení

Když se vaše štěně naučí uchopit hračku, nalákejte je zpět k sobě. Pokud znají příkaz „ke mně“, použijte jej nebo je nalákejte jinou hračkou nebo pamlskem. Pokud chcete, výuka příkazu „přines“ může být užitečná. Nejprve začněte hned vedle psa a požádejte ho, aby přinesl hračku, pak se posuňte dále. Povel "pusť" se naučí nejsnadněji s pamlskem. Přirozeně pustí hračku, aby pamlsek uchopil.

4. Přibližování

Pokud si vaše štěně rádo nechává hračku pro sebe, zkuste použít dlouhou hračku, jako je lano. Odhoďte druhý konec, použijte příkaz „přines“ a přitáhněte ho opatrně k sobě. Když se přiblíží, odměňte ho náklonností nebo pamlskem.

5. Výdržení

Pokud pes upustí hračku, než se k vám dostane, zkuste použít povel „přines“ znovu a trochu couvněte. Když se přiblíží, setkejte se s ním a odměňte ho.

Hlavně nezapomeňte, že je to hra a užijte si společný čas. :-)