Granule pro psy | Jaké jsou výhody krmení granulemi?

Granule 

Krmení granulemi je pohodlné a praktické, avšak vyznat se na trhu s granulemi může zamotat hlavu nejednomu majiteli čtyřnohého chlupáče. U granulí se musíme řídit složením, které má výrobce povinnost uvádět na obale sestupně, tedy od největšího zastoupení po nejmenší. 

Levné krmení?

Krmivo, které seženete v běžných obchodních řetězcích, láká svojí nízkou cenou za velké množství. Podíváte-li se však na jeho složení, zjistíte: 
  • že skoro vůbec neobsahuje maso, které je nahrazeno obilovinami a sójou 
  • obsahuje vysoké množství soli a aditiv, které zvyšují chutnost. Zároveň ale zatěžují ledviny a trávení.
  • Takové složení způsobí, že je strava nevyvážená, pejsek má větší hlad a neustále loudí. Levné pytle s krmením tak musíte kupovat častěji než kvalitní granule s vyváženým složením.

Jak je to s masem? 

Předně je důležité vědět, že výrobci uvádějí ve složení obsah masa před zpracováním. Při zpracování je čerstvé maso zbaveno vody. Aby mělo krmivo správný poměr živočišných bílkovin, je důležité mít ve složení i masové moučky či sušené maso a nemusíte se bát, kvalitní výrobci přidávají masové moučky vyrobené z kvalitní svaloviny.
 
Při hledání správného krmiva tedy hlídáme tabulku s obsahem živin (bílkoviny, tuky, celková energie), ale i složení, abychom si ověřili, že zdroj bílkovin je převážně živočišného původu a vždy musíme ve složení nalézt masovou moučku, a to nejlépe hned na prvním místěJste překvapeni? Maso při zpracování ztratí zhruba 70% vody, při sušení granulí se odpaří a zbyde 30% původního množství. V případě, že je čerstvé maso uvedeno na prvním místě, musí hned následovat masová moučka. Pak můžeme mít jistotu solidního výrobce, který se nás nesnaží oklamat.

Různá životní stadia

Krmivo musíte pořizovat takové, v jaké životní fázi se váš pejsek zrovna nachází.  Každá životní fáze vyžaduje jinou skladbu poměru živin.

 

mceclip0-10