6 jednoduchých návodů, jak vyrobit hračku pro psa

Psi jsou aktivní zvířata a mohou se snadno nudit a frustrovat běžným pracovním rozvrhem lidí. Přečtěte si zde, jak poznat znuděného psa a jak mu pomoci! Naštěstí hračky pro psy dokážou zabavit a zaměstnat vašeho pejska, zatímco vy se musíte starat o jiné věci!

Většina psů miluje hračky, ale může se to trochu prodražit, zvláště u drsného pejska. Co takhle vyrobit si vlastní hračky pro psy? Není to takový průšvih, když se při hře zničí nebo ji někde zapomenete u přátel či ztratíte během procházky.

Zde je šest jednoduchých hraček pro psy, které si můžete vyrobit za okamžik z věcí, které máte doma.

1. Domácí čmuchací kobereček

Nejjednodušší způsob, jak svého psa na chvíli zaměstnat, je schovat pamlsky do osušky nebo ručníku. Stačí položit pár pamlsků na ručník a pevně ho srolovat. Až si dohrajete tak stačí hodit ručník do pračky a nezůstane po hře žádný nepořádek!

2. Recyklovaný tenisový míček

Když mluvíme o drsných psech, pravděpodobně máte kolem domu rozkousané tenisové míčky. Pojďme je znovu použít a recyklovat! Vyřízněte do nich nějaké štěrbiny a vložte do nich malé pamlsky. Tenisák nám poslouží jako motivační míček na pamlsky a  pravděpodobně zabaví vašeho pejska na nějakou dobu. Pozor! volné kousky tenisáku odstraňte, aby je pejsek při hře nesežral. 

3. Hadrová tahací hračka

Přetahování je tak zábavné a vyžaduje spoustu energie, takže po hraní budete mít klidného a unaveného pejska. Vyrobte si ze starého trička nebo jiného kousku oblečení snadnou tahací hračku. Bavlna je nejvhodnější materiál. Můžete na to jít několika různými způsoby:

a) Hadr nakrájíme na tenké dlouhé proužky, dva vynecháme a zbytek rozdělíme na tři části a zapleteme. Konce pak svažte zbylými proužky.

b) Proužky rozdělte na dva kusy a začněte dělat uzly nahoře na uzlech, dokud nedosáhnete požadované délky.

c) Doprostřed hadru můžete také umístit míček, poté kolem hadru a míčku uvázat proužek nebo provázek a „ocásek“ nakrájet na proužky. Poté proužky zapleťte nebo svažte na 4 nebo 5 kusů.

4. Zábava z odpadků

Existuje spousta šikovných odpadků, které docela dobře vyhovují účelu psí hračky! Plastové nádoby, jako jsou láhve na vodu, lze snadno proměnit v hračku pro psa tím, že do nich vyříznete několik otvorů a vložíte do nich nějaké malé pamlsky.

Šikovné jsou i kartonové krabice, není třeba do nich vyřezávat díry. Můžete je vrstvit a do každé vrstvy umístit pamlsky, aby byl pes motivovaný. Tahle hračka za sebou může zanechat nepořádek, ale vašemu psovi bude nějakou dobu trvat, než se přes to dostane a zabaví se na několik hodin.

Nezapomeňte na svého pejska dávat pozor, zvláště pokud jde o hladový typ. Může spolknout část hračky spolu s pamlsky! Je váš pejsek typu torpédoborce, vyrobte nádobu z plastové pevné trubky a víka, pak vyvrtejte několik dostatečně velkých otvorů, aby z nich mohly vypadnout malé pamlsky a naplňte je např. granulemi pro psy.

5. Forma na muffiny

Tohle je klasika! Otočte formu na muffiny dnem vzhůru a do otvorů vložte malé pamlsky pro psy. Pokud je to pro vašeho psa příliš snadné, můžete také dát do malých otvorů pamlsky a na ně položit tenisový míček. To zabaví vašeho psa o něco déle!

6. Praskací hračka

Pokud má váš chlupatý kamarád rád hlučné hračky, vložte do plastové láhve granule, aby při hře láhev vydávala hluk.  Ideálně láhev vložte do ponožky a zavažte ji.

Vyrobte si ty správné hračky pro psa a přejeme příjemnou zábavu! :-)