Jedete se psem pod stan? | Naše tipy jak si dovolenou užít

Blíží se léto a s ním i čas dovolených a výletů. Většina majitelů si neumí prázdniny bez čtyřnohého parťáka představit. Vyjma dovolených u moře jsou velmi oblíbené i dovolené pod stanem. Co pejskovi zabalit s sebou a na co myslet ještě dříve, než se pod stan vydáte?

Příprava před cestou

Pokud se chystáte na stanování se psem poprvé, doporučujeme zkušební noc ve stanu na zahradě nebo někde poblíž domova. Uvidíte, jak se pes ve stanu chová, jestli se nebojí a podobně.

Také se předem informujte, zda je možné pejska do kempu vzít. To může být problém hlavně v cizích zemích.

Co by měl pes zvládat? Pes, se kterým se chcete cestovat by měl mít zvládnutou základní socializaci. Neměl by mít problém s cizími lidmi a psy a s ovládáním základních povelů a přivolání.

Výbava

Buďte připraveni na vše, vytvořte si seznam věcí na dovolenou. Příroda může být nevyzpytatelná, vždy s sebou mějte lékárničku pro psa. Předem si také zjistěte kontakty na veterinární ordinace v okolí. Všichni dobře víme, že v přírodě jsou stále místa, kde se nelze spolehnout na signál.

Mezi další nezbytnosti patří:

Krmení na cestách

Při plánování společných zážitků musíte myslet také na přepravu a skladování krmiva. I na tyto situace trh s chovatelskými potřebami zareagoval a nabízí se hned několik skvělých řešení. Granuláři mají situaci nejméně složitou, stačí pořídit obvyklé granule v menším balení a vzít s sebou nebo odměřit dávky z pytle velkého a vložit například do univerzální tašky na suché krmivo. Jak ale krmit na cestách a v přírodě v případě, že se váš pes stravuje BARF nebo vařenou stravou?

  • Vařené mrazem sušené kompletní krmivo pro psy. Kompletní sestavené menu od FARM PET FOOD vám zajistí pohodlí s krmením psa mimo domov. Jedná se o mrazem sušené kompletní krmivo pro psy, které je připravované na páře. Díky tomu si zachová všechny živiny a vitamíny. Samotné balení je lehké a skladné a při samotné přípravě stačí přidat teplou vodu, v které krmivo rozmícháte.

Mrazem sušený B.A.R.F. obsahuje jeden zdroj živočišné bílkoviny, vnitřnosti, zeleninu a přidané vitamíny a minerály. Vše je mrazem sušeno za syrového stavu, a opět stačí přidat jen teplou vodu, pro vznik krmné dávky. Sušený BARF ale neobsahuje kosti, a proto je důležité myslet na jejich přidání ke krmné dávce.