Péče o psí chrup 5x jinak

Říká se, že bychom si měli čistit zuby alespoň 2krát denně. Ale co naši mazlíčci, jak často bychom měli čistit chrup jim? A jde to vůbec jinak než kartáčkem a pastou? Pojďme se společně na tajemství psího chrupu podívat. Nakonec třeba zjistíte, že není nic tak složité, jak se na první pohled zdá.  

Existuje hned několik možností

1) Kartáček na zuby a psí zubní pasta - Nekfeektivnější, ale bohužel také nejnáročnější způsob dentální péče o psí chrup. Pomocí speciální psí zubní pasty a kartáčku na zuby vyčistíte pečlivě zuby i mezizubní prostor. Psům se však tato metoda příliš nelíbí, a tak se může stát, že až příště vytasíte na vašeho mazla kartáček, uteče se schovat pod postel.

2) Kokosový olej - Znám jako přírodní zázrak v péči o pleť, vlasy a zuby (psí i ty lidské). A dokonce nejen, že zuby čistí, při pravidelném používání je i bělí! Stačí nabrat ztuhlý kokosový olej na psí kartáček a klasicky s ním vyčistit zuby. Ale pozor, někteří psi se mohou po “kokosáku” utlouct. Tak ať vám samém zápalu chutí nesní kartáček :-). 

3) Pamlsky pro psy na čištění zubů (dentální tyčinky, kosti apod.) - Dají se zakoupit ve zverimexech a specializovaných prodejnách. Díky speciální struktuře se psům dobře žvýkají, čímž se postupně odstraňuje zubní povlak. Často bývají také obohaceny o voňavé látky, které eliminují zápach z tlamy.

4) Granule s minerály - Na rozdíl od pamlsků, které dáváme mazlíkům jen občasně, dodávají granule psům živiny každý den. Na trhu lze sehnat hned několik kvalitních značek granulí, které v sobě ukrývají nejen vysoký podíl masa, ale i minerály potřebné pro výživu kostí, kloubů a zubů. Navíc některé druhy granulí pomáhají i zveknu, a to svou strukturou, která podporuje kousání. 

5) Žvýkací hračky pro psy - I dospělí psi si rádi hrají. Proč tedy neskloubit veselé s praktickým. Žvýkací hračky pro psy fungují na podobném principu jako pamlsky - při kousání se čistí zuby od hrubých nečistot a povlaku. Nemusíte se však u nich bát, že by po hračce přibrali :-).

 Bavlněné hračky pro malé i velké psy