Jaký pelech pro psa pořídit?

Při pořízení chlupatého kamaráda jistě nastane otázka, kde bude mít své místo. Každý pes potřebuje mít svůj koutek klidu a odpočinku. Jaký pelíšek pro psa pořídit? Jaké tedy typy pelechů pro psy můžeme na trhu nalézt? Zcela jistě platí, že pelíšek musí být z takového materiálu, který je odolný vůči nečistotám a lze ho snadno vyprat. Také výplň by měla být z kvalitního prodyšného vlákna, které je hypoalergenní a nezpůsobuje kožní potíže.

Kam pelíšek pro psa umístit?

Každé zvíře je jiné. Při umisťování pelechu pro psa musíme vzít v potaz i to jaký typ srsti vaše zvířátko má. Huňatému chlupáčovi nejspíš nebude vyhovovat přetopený obývací pokoj a naopak naháče nemůžeme nechat spát v předsíni. Budeme-li dobře naše zvíře sledovat, samo nám napoví, kam nejlépe pelíšek pro psa umístit. Psům se vyplatí pořídit jeden velký hlavní, který slouží i jako klidné útočiště přes den. K němu pak můžeme pořídit vedlejšív podobě heboučké deky. Psi totiž i v rámci jedné noci cestují a místa na spaní rádi střídají.

Luxusní kulaté pelechy pro psy NUFNUF

Blízkost pelíšku k naší posteli

Máme-li psa, který se i přes pořízení kvalitního pelechu snaží dostat do naší postele, bude na místě vytvořit kompromis. Pelíšek pro psa můžeme umístit přímo do ložnice vedle postele, někdy postačí umístění před dveřmi. Psi jsou velmi společenská a hlavně smečková zvířata, blízkost majitele je pro ně důležitá. 

  • Venkovní psi, kteří tráví svůj čas celoročně venku také potřebují svůj klidný koutek. Při vybírání tedy dbáme na to, aby byl pelech vhodný k použití i venku. Umístíme jej buď do boudy či kotce a nebo podle signálů psa třeba ke vchodovým dveřím. Někteří jedinci rádi ze svého místa pozorují okolí a zároveň si hlídají vchod do domu. Pro takové psi je ideální kvalitní matrace, zvlášť pokud se jedná o ovčácké psy, kteří se rádi chladí venku a boudu skoro vůbec nepotřebují.

Jakou zvolit velikost pelechu pro psa?

Představte si vašeho mazlíčka, jak leží na boku se zakloněnou hlavou, nohy má propnuté a natažené. Kromě klubíčka tato poloha bývá jedna z nejčastějších. Změřte tedy mazlíčka od čenichu až k ocasu a od temene hlavy kolmo dolů k zemi, přidejte pár centimetrů navíc a máte ideální rozměr, který by měl pelech pro psa mít.

Cestování se psem? Pelíšek pro psa je základ!

Pokud chceme se psím parťákem trávit i čas mimo domov, nastane otázka: jak s sebou pelech pro psa vozit? Pro tyto případy se vyplatí investovat do pohodlných skládacích dek. Existují i praktické spací pytle, které pelíšky na cestách výborně nahradí. Mají spodní vrstvu odolnou proti prochladnutí a znečištění a vnitřek je teploučký a zároveň prodyšný. Takové deky či pytle by neměly chybět žádnému majiteli s dobrodružnou povahou, protože na cestách zajistí stejný komfort jako pelíšky domácí.