5 nejoblíbenějších psích hraček

Hračky pro psy jsou v domácnosti s chlupatým kamarádem nepostradatelným prvkem. Umožňují psa zaujmout při tréninku, vybít energii, uspokojit potřebu žvýkání a perfektně podporují vzájemné pouto mezi majitelem a psem. Jaké hračky jsou u psů nejoblíbenější? Na co si dát při jejich výběru pozor? A k čemu všemu je možné je využít?

Proč jsou hračky důležité a k čemu je využít?

Máte-li doma malé štěně, jsou hračky pro psy nezbytnou součástí výbavy, a to hned z několika důvodů:

  • Hračky pro psy vašemu štěněti pomohou vybít přebytečnou energii. Hra s nimi zdravě rozvíjí pohybové dovednosti, podporuje přirozené instinkty a přirozenou zvědavost.
  • Hračka přivezená z původního bydliště, zažene stesk po psí mámě. 
  • Jsou jedním z pomocníků při správné socializaci. Pomocí nich můžete odměňovat za správné chování nebo jimi uklidňovat v nestandardní situaci.
  • Hrou s kvalitní a pevnou hračkou můžete napomoci ke správnému přezubování.

Ovšem i dospělí psi a senioři mají stále potřebu si hrát a i pro ně mají hračky pro psy pozitivní přínos:

  • Společně s pravidelným čištěním zubů podporují otírání zubního plaku a tím zamezují vzniku zubního kamene.
  • Chytře zvolené hračky např. interaktivní hračky a hlavolamy zabaví psa v době vaši nepřítomnosti.
  • U seniorů zpomalují stárnutí mozku a udržují ho v kondici. Stimulují k aktivitám a předchází tak potížím s nadváhou a následnými pohybovými potížemi.

Na co si dát při výběru pozor

Při výběru hraček dbejte na to, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Ideálním materiálem je bavlna, kůže, hydrofil či pevné kusy látek. Pozor si dejte na hračky gumové či plastové. Snadno se zničí a hrozí jejich spolknutí s následnými trávícími obtížemi. Pokud máte doma ničitele, jsou pro něj nevhodná různá pískátka a chrastítka, jejich spolknutí vede až k ucpání trávícího traktu. Majitelé alergiků a psů s kožními obtížemi neznámého původu musí materiál, z kterého je hračka pro psy vyrobena hlídat ještě více.

Top 5 hraček, se kterými zabodujete

Bavlněné hračky ze splétaných lan

Ať už zvolíte klasický splétaný uzel či jiný zajímavý tvar, jistě neuděláte chybu. Takové hračky jsou mimořádně pevné a podporují procvičování žvýkacích svalů. Zvolit můžete různé velikosti. Například hračka Strelka ve tvaru mrkve se díky své lehkosti perfektně hodí k aportování při vycházkách.

Kožené hračky 

Díky jemné hovězí kůži se hodí i pro zoubky štěňat. Poslouží jako hračka do pelechu pro psy a díky hypoalergení náplni z kokosového vlákna se nemusí bát ani majitelé alergiků. Vyzkoušejte například hračku ve tvaru kachny nebo létající talíř.

Kožené hračky pro psy NUFNUF

Hlavolamy

Zaměstnávají psa v době vaší nepřítomnosti. Podporují myšlení a zahání nudu. Tyto hračky, naplňte lákavými pamlsky. U psů s potížemi s nadváhou můžete místo pamlsků hlavolamy naplnit částí krmné dávky, kterou pak nenahrazujte, v případě, že psovi nepodaří ji dostat ven. S trochou tréninku i ten největší lenoch zjistí, že bez práce a přemýšlení bude mít hlad. 

Míče a balony

V psím světě se najdou zdatní a šikovní fotbalisté. Aportovat míček nebo se honit za balonem je pro ně největší zábava. Taková hra podporuje pohybový aparát, posiluje kondici a poskytne fyzické vyžití. Pozor si jen dejte na zvolení správné velikosti podle vašeho psa a nenechejte míče a balonky kousat a ničit. Zcela nevhodné ač stále oblíbené jsou klasické míčky na tenis, jednak mu obrušují zuby, to pískem a zeminou, která v něm uvízla, ale pokud se trefíte do hlavy, a hlavně do oka, tak ho taky můžete připravit o zrak. 

Plyšáci

Doba, kdy se psům dávala ke hraní klasická plyšová zvířátka, je už pomalu na ústupu. Plyšové hračky jsou z naprosto nevhodného materiálu, obsahují malé části, u kterých hrozí spolknutí a většinou moc dlouho nevydrží. Alternativou můžou být např. naše ekologické hračky, které vyrábíme z nepoužité látky na naše pelíšky. Tyto hračky jsou vhodné k mazlení v pelechu, ale i různým jiným psím neplechám. :-)