Výbava pro štěně: 7 věcí, na které nezapomenout

Očekáváte příchod nového člena rodiny a hledáte pro něj vhodnou výbavu? Přinášíme Vám seznam základní výbavy pro psa s praktickými radami, na co si při koupi dávat pozor. Tak si připravte papír a tužku, jdeme na to! :-)

1. Kvalitní krmivo - Když si přivedete pejska poprvé domů, může být ve stresu z nového prostředí. Navyknutí na nový typ granulí či krmiva však také chvíli trvá a pejsek by z nového jídla mohl být ještě více ve stresu. Proto se informujte u předchozího majitele, chovatele nebo v útulku, čím vašeho nového kamaráda krmili. Případně poproste, zda si nemůžete trochu krmiva odkoupit. Až se u vás pejsek zabydlí, můžete přejít vesele na jinou stravu. 

2. Pamlsky - Ačkoliv bývají někteří psi z nového prostředí vyjukaní, jiní jsou při prohledávání nového domova jako utržení ze řetězu. Proto mějte po ruce pamlsky. Než byste řekli švec, pozornost psa bude hned vaše.

3. Pelíšek - Pes musí mít svůj koutek/místo, kde se bude cítit bezpečně a které bude patřit jen jemu. Myslete ale dopředu a pořiďte už větší pelíšek. Štěňata rostou jako z vody a než se nadějete, za chvíli bude z té malinkaté kuličky velký chlupáč, který vám bude skákat po dva metry vysoko.  

4. Misky na jídlo a vodu - Misky nejsou příliš drahá záležitost, proto klidně pro štěňata volte menší, nižší modely. Později je můžete nahradit objemnějšími. Pro plemena s dlouhou srstí a delšíma ušima, doporučujeme z vlastní zkušenosti misku na jídlo a vodu zvlášť (nevolit tzv. dvojitou spojenou misku) a umístit je trochu dál od sebe, ať si pes při žraní nemáčí uši ve vodě. Misky by měly být také těžší a s protiskluzovou úpravou, aby se při žraní nepřevrhly a neutíkaly, kam nemají.

5. Hračky - Vybavení pro psa se neobjede bez hromady hraček. Pískací, žvýkací, přetahovací… existuje nespočet možností. Vybírejte přírodní, recyklované a ideálně hypoalergenní materiály. Například hračky pro psy s recyklovanou plastovou lahví uprostřed vydávají zábavný zvuk, který si váš pes jistě zamiluje.

6. Kosmetika - Ano, i pes potřebuje kosmetiku. Nemyslíme však make-up ani lak na vlasy, ale:

  • speciální psí šampon, 
  • hřeben, 
  • nůžky na drápy, 
  • roztok na čištění očního a ušního okolí,
  • kartáček na zuby,
  • psí zubní pastu (případně jinou alternativu, viz Péče o psí chrup 5x jinak)  

7. Obojek a vodítko - Nepostradatelné vybavení na procházky. Vodítko volte ideální delší, ať má pes dostatek svobody při chůzi. Případně se poohlédněte po tzv. samonavíjecím flexi vodítku. Obojek doporučujeme z příjemného materiálu (kůže, látka…), který nebude psa do krku řezat a škrábat. Skvělou službu také udělá postroj. Při procházce “netaháte” psa za krk, ale za záda.

 

Máte vše poznačeno? Tak hurá nakupovat! Základní výbava pro psa už na vás čeká :-)