5 tipů na vánoční dárky pro vaše kočičí mazlíčky

Chcete svojí kočičce udělat radost pod vánočním stromečkem, protože ji neodmyslitelně berete jako člena rodiny? Jaké dárky potěší právě vaší šelmu a co by rozhodně pod stromečkem nemělo chybět?

 1. Něco dobrého na zub

Kvalitním pamlskem nepohrdne ani ta nejvíc mlsná kočka. Jako striktní masožravce je nejvíce potěšíte sušenými masíčky různých druhů. U nás si můžete vybrat:

Pamlsky pak využijte k odměňování třeba za výdrž u péče o srst, k utužování vzájemných vztahů nebo s nimi zaveďte vítací rituál po vašem příchodu z práce domů. 

 1. Hračky pro kočky

Hračky pro kočky ve veselých barvách a zajímavých tvarech ocení každá kočka od peršanky po spynxe. Hra rozvíjí přirozenou zvědavost a uspokojuje lovecké instinkty. Hračky poskytují zábavu a stimulaci pro nervový systém a zařídí vybití přebytečné energie, kterou by jinak mohla kočka ventilovat třeba agresí nebo jiným nežádoucím chováním. Velmi oblíbená je u koček tzv. udice s pohyblivým přívěskem, kterou můžete kočce skvěle simulovat kořist a trénovat tak její koncentraci a lovecký instinkt. V našem obchodě se nemusíte omezovat jen na kategorii hračky pro kočky, ale vaši lovkyni vybrat hračku i v kategorii pro psy: 

 • Motivační míček - Je skvělý hlavolam nejen pro psy. I kočky mají rádi hlavolamy a rády si odměnu zaslouží přemýšlením. Míček je vyroben z hydrofilu a je tak vhodný i pro alergiky. Stačí ho naplnit různými pamlsky a o zábavu je postaráno. Navíc ho můžete využít i jako klasický míček. Věděli jste, že i některé kočky mají rádi aportování?
 • Hračku Scooby využije vaše kočička při nácviku lovu nebo jen tak ke škrábání či okusování. Nabízíme ji v provedení různých tvarů a také ve vánočním ladění. Vhodný je svou velikostí Santa nebo vánoční stromeček.
 • Pokud je vaše kočička hravá a učenlivá můžete ji naučit různé kousky pomocí dávkovače pamlsků, který bude velkou motivací při cvičení.
 1. Škrabadlo

Nezbytná a praktická věc v každé kočičí domácnosti, která chrání zbytek domácnosti před škrábanci. Pokud už vaše škrabadlo dosloužilo nebo dokonce žádné nemáte, může to být právě ten nejlepší dárek. Broušení drápků je pro kočku velká zábava, ale i nepostradatelná nutnost pro její zdraví. Škrabadlo od Nufnuf je chytré a stylové. Upevňuje se na zadní stranu jakékoliv židle, takže se vejde i do té nejmenší kočičí domácnosti. Tento způsob umístění navíc kočkám umožňuje se o něj otírat a tím tak uvolňovat srst, kterou by jinak spolkly při pravidelném čištění jazykem. Zvláště pak u dlouhosrstých koček tím můžete předcházet zdravotním komplikacím způsobených trichobezoáry.

 1. Pelíšky pro kočky

Kočky prospí 12-16 hodin denně a tak je pelíšek nezbytnou součástí výbavy. O tom jak vybrat pelíšek pro kočku se můžete dočíst v jednom z našich článků. Dozvíte se tam, že kočky jsou velmi vybíravé a to i v otázce pelíšků. Pokud máte v domácnosti koček víc, každá z nich bude potřebovat pelíšek pro kočku vlastní a to i přesto, že je často najdete v jednom pohromadě. 

 • Velmi oblíbený je pelíšek ve tvaru domečku – kočičí pelíšek Cathouse. Poskytne komfort a pocit bezpečí zvláště pro bojácnější plaché jedince, jakými bývají kočičky z útulku. Vyrobený je z 100% husté vlněné plsti a poskytuje tak dokonalý pocit pohodlí.
 • Skvělým řešením je také luxusní kulatý pelíšek BED BUD, který je vybavený vrchní odnímatelnou kapsičkou. Ta vaší kočičce poslouží jako přikrývka a místo kam se lze schovat. 
 • Heboučké deky nebo prošívané polštáře se zase výborně hodí k umístění na gauč či široké okenní parapety, kde kočky rádi tráví svůj čas. Koukněte také na naší speciální vánoční kategorii, kde najdete hebkou a měkkou deku Laiku či vánoční prošívaný polštář v limitované edici. 
 1. Doplňky kočičí výbavy

Ať už vám dosloužila výbava předchozí nebo pořizujete zbrusu novou pro koťátko, tyhle tipy jsou šité přímo na míru.

 • Misky a podložky pod misky pro kočky jsou absolutní nutností. V domácnosti s více kočkami musí mít každá svoji misku jak na vodu, tak na krmení. Mrkněte třeba na bambusovou misku pro kočky, která je vyrobena z biologicky rozložitelného plastu a nezatěžuje tak životní prostředí. Pokud máte raději klasický vzhled misek, můžete se podívat na misku z nerezové oceli, která má odnímatelný stylový obal. Podložka pod misky pak skvěle doplní prostor ke krmení a zabrání znečištění podlahy.
 • Produkty z péče a hygieny pro kočky ocení hlavně majitelé dlouhosrstých plemen koček, které jsou náročnější na péči o srst. Hodit se bude hlavně přírodní sprej na rozčesávání srsti. Kočky, které navštěvují výstavy a soutěže využijí i přírodní šampon, který šetří pokožku a zároveň dodá srsti lesk. Pro kočky, které nepotřebují nebo se nerady koupají, je vhodný suchý šampon, který má zároveň i repelentní účinky.

VÁNOČNÍ TIP: Pokud chcete potěšit i jiného kočičího milovníka z vaší rodiny či blízkého okolí, tak výborným dárkem je náš dárkový poukaz, který obdržíte v elektronické podobě a jeho platnost je celých 12 měsíců.